TOPSELLER
YA307
YA307
YA307

Calm golvskärm (komplett med skärmfötter)

  • På rea!
  • -125,00 kr

Vår bästsäljare!
Calm är en ljudabsorberande golvskärm med fötter. Med sin stilrena design passar Calm in på kontoret, i skolan och de flesta andra miljöer där du vill sänka ljudnivån och öka arbetsron. 

  • Stabil träram.
  • Fylld med Paroc mineralull.
  • Kommer med skärmfötter.
  • Går att koppla ihop (kopplingsbeslag köpes separat!).

Expressleverans 1-5 arbetsdagar
De färger samt storlekar som är markerade med Express finns tillgängliga på vårt lager för direktleverans. För att få express leverans måste både den valda färgen samt storleken vara markerad med Express

2 350,00 kr inkl. moms
Ord.pris 2 475,00 kr
Spara 125,00 kr
Leveranstid: 1-5 arbetsdagar
Decrease
Increase
Minst 5 års garanti
Snabb leverans
Prisgaranti

Vår bästsäljare!
Calm är en ljudabsorberande golvskärm med fötter. Med sin stilrena design passar Calm in på kontoret, i skolan och de flesta andra miljöer där du vill sänka ljudnivån och öka arbetsron. 

  • Stabil träram.
  • Fylld med Paroc mineralull.
  • Kommer med skärmfötter.
  • Går att koppla ihop (kopplingsbeslag köpes separat!).

Expressleverans 1-5 arbetsdagar
De färger samt storlekar som är markerade med Express finns tillgängliga på vårt lager för direktleverans. För att få express leverans måste både den valda färgen samt storleken vara markerad med Express

Delar upp och skärmar av

Calm golvskärm med fötter står fritt på golvet och kan därför ställas precis där du vill. Detta gör skärmen perfekt att ställa mellan skrivbord för att skärma av arbetsytan, eller för att dela upp en större lokal i mindre rum. 

Mineralull ger effektiv ljudabsorption

Den 40 millimeter tjocka träramen är fylld med Paroc mineralull; ett material med mycket bra ljudabsorberande egenskaper. Mineralullen kläs sedan med en fibertex samt en slitstark textil, vilket ger dig en tålig golvskärm som klarar av de påfrestningar som ofta uppstår i en kontorsmiljö. 

Komplett golvskärm med skärmfötter

Calm golvskärm är ett komplett paket där skärmfötter ingår. Golvskärmen går att få i flera olika storlekar samt färger för att enkelt anpassas utifrån din miljö. 

Koppla ihop dina golvskärmar

Calm golvskärm går enkelt att koppla ihop med en eller flera calm golvskärmar vid behov. Kopplingsbeslag för två, tre samt fyra skärmar finns att köpa som tillbehör. 

Fiji från Camira Fabrics

Expresstextilier

YA303

YA303

YA307

YA307

YA311

YA311

YA315

YA315

YA319

YA319


Specialtextilier
YA300

YA300

YA301

YA301

YA302

YA302

YA308

YA308

YA312

YA312

YA314

YA314

YA313

YA313

YA318

YA318


Produktdetaljer

Artikelnummer SB-SC2070-YA307-PaketSI
Varumärke Direkt Interiör
Höjd 1250 / 1550 / 1700 mm
Bredd 800 / 1000 / 1200 / 1400 / 1600 mm
Djup 40 mm
Material stoppning Paroc mineralull
Material överdrag Textil
Fot ingår Ja
Garanti 5 år

Tillbehör

Kopplingsbeslag - till Calm golvskärm (för 3 skärmar)

Kopplingsbeslag - till Calm golvskärm (för 3 skärmar)

530,00 kr inkl. moms
Svarta kopplingsbeslag som passar till Calm golvskärm och gör det enkelt att koppla ihop tre skärmar. Tre fästningspunkter levereras i sexpack och två stycken fästs på varje skärm. Paketet består av  6 brickor, 6 pinnar, 12 skruvar. Obs! Köp till verktyg för att koppla ihop skärmarna, om du inte tidigare köpt dessa.
Kopplingsbeslag - till Calm golvskärm (för 2 skärmar)

Kopplingsbeslag - till Calm golvskärm (för 2 skärmar)

350,00 kr inkl. moms
Kopplingsbeslag i svart till Calm golvskärm, som gör det möjligt att koppla ihop två skärmar. Två fästningspunkter levereras i fyrpack, varav två stycken sätts fast på varje skärm. Setet består 4 brickor, 4 pinnar, 8 skruvar. Obs! Köp även till verktyg för att koppla ihop skärmarna, om du inte tidigare köpt dessa.
Kopplingsbeslag - till Calm golvskärm (för 4 skärmar)

Kopplingsbeslag - till Calm golvskärm (för 4 skärmar)

725,00 kr inkl. moms
Svarta kopplingsbeslag som passar Calm golvskärm för att koppla ihop fyra skärmar. Fyra fästningspunkter levereras i åttapack, varav två sätts fast på varje skärm.  Paketet består av 8 brickor, 8 pinnar, 16 skruvar . Obs! Köp till verktyg för att koppla ihop skärmarna om du inte tidigare gjort det.

Handlar du som företag eller privatperson?

Välj nedan hur du vill se våra priser